راهنمای جامع انتخاب و خرید بهترین راد حفاری و باکیفیت ترین انواع تجهیزات حفاری

مقاله راهنمای خرید بهترین راد حفاری و انواع تجهیزات حفاری :

راد حفاری در اصل مهمترین ابزار در حفاری است.  راد حفاری ساده ترین جزء ابزار و تجهیزات حفاری می باشد که باید حتما از نوع مرغوب آن استفاده کرد. در این مقاله سعی شده است تا شما را با بهترین و مرغوب ترین نوع راد حفاری و خرید بهترین نوع آن که وارداتی : شرکت atlascopco  و شرکت sandvik است آشنا کنیم .

اگر راد حفاری که از آن استفاده می کنید از نوع مرغوب نباشد و حین کار شکسته یا خراب شود مجبورید از یک راد حفاری دیگر استفاده کنید ( در این صورت هر چه راد و سرمته داخل چاله مونده دیگر امکان در آوردن ندارد و از نظر اقتصادی ضربه میزند ، حتی اگر بیرون آورده شود هم به علت خم شدن دیگر قابل استفاده نیست ) .

این عمل زمان زیادی را از شما می گیرد و باعث می شود کار شما به تعویق بیفتد بنابراین باید حتما از راد حفاری خوب و اصل استفاده کنید . 

خرید بهترین راد حفاری مشخصات فنی این ابزار :

راد حفاری با برند اطلس کوپکو و سندویک از برترین برندهای موجود در دنیا می باشد که تولید آن در کشور سوئد انجام می پذیرد . راد حفاری دارای دو نوع دنده هستند T و R  که دارای تنوع زیاد در سایز و مدل و استانداردهای جهانی است . 

راد حفاری دنده T خیلی بهتر از راد حفاری دنده R هست به سه دلیل :

 1. راد حفاری دنده T  خیلی راحت تر نسبت دنده R باز و بسته می شود. 
 2. راد حفاری دنده T کیفیت بهتر و بالاتری در مقابل دنده R  دارد .
 3. راد حفاری دنده T  دیرتر خورده می شود و بیشتر برای ما کار می کند در نتیجه دیرتر نیاز به تعویض دارد .

این خواص باعث می شود که از نظر اقتصادی برای ما مقرون به صرفه تر باشد .

در آزمایشات جدید که روی سنگهای مختلف انجام گرفته ثابت شده که طراحی جدید راد حفاری باعث افزایش 30 تا 80 درصدی عمر لوله می شود در نتیجه امکان تکمیل به موقع پروژه ها شده و باعث کاهش هزینه های کلی حفاری می گردد. این ابزار بهینه شده مقاومت بالاتری در برابر فشار و خمش دارد در نتیجه انتقال انرژی کامل را تضمین می کند . 

حفاری چیست ؟ 

سوراخ کردن و کندن زمین ، کوه و سنگ به منظور ساخت سد ، معدن ، تونل ، راهسازی  و بزرگراهها را حفاری می گویند . این کندن و سوراخ کردن کوه ، زمین و سنگ می تواند به منظور رسیدن به نفت یا ساخت بزرگراهها و معادن زیر زمینی ، ساخت انواع سد ها برای جمع آوری آب و برش سنگ ، شکستن و تخریب با انفجار مستقیم و غیره باشد .

ابن عمل حتما باید با سرعت بالا انجام بگیرد  زیرا می تواند در دراز مدت باعث صرف هزینه های زیادی شود .تعیین محل حفاری باید حتما زیر نظر متخصصین زمین شناسی و مهندسین این حوزه آغاز شود . 

4 روش حفاری که در اکتشافات نفت و گاز استفاده می شود :

 1. حفاری کوبه ای  
 2. حفاری روتاری

 3. حفاری با دور معکوس دو جداره 
 4. الکترو حفاری 

محصولات و تجهیزاتی که در شرکت پرشین معدن عرضه می گردد عبارتند از : 

 • راد حفاری 
 • سرمته 
 • شانگ 
 • کوپلینگ 

و غیره … می باشد .

رضایت مشتریان :

مزایای گزارش شده مشتریان حیرت انگیز بوده که عمر میله 30 درصد افزایش یافته است و این عامل به تنهایی باعث کاهش حداقل 20 درصد هزینه کل ابزار حفاری بوده است .

مزایای دیگری از جمله دقت برتر حفاری ، ضریب نفوذ بالا ، جدا شدن سریع و راحت بیت ها و همچنین کاهش زمان خرابی راد حفاری را در بر داشته است .

صرفه اقتصادی در استفاده از محصولات مرغوب است . خرابی کمتر ابزار حفاری منجر به زمانبندی بهتر از طریق بهره وری مطلوب می شود که این امر باعث کاهش هزینه ها نیز می گردد.

شرکت اطلس کوپکو و راد حفاری : شرکت اطلس کوپکو چندین نوع راد تولید می کند که شرکت پرشین معدن بهترین نوع راد حفاری را از این شرکت سوِئدی خریداری می نماید . راد حفاری شرکت اطلس کوپکو از کیفیت بالایی برخوردار است .

تفاوت خرید بهترین راد حفاری پرشین معدن با بقیه راد های موجود در بازار این است که دنده های این رادها دیرتر خورده می شوند و اصلا یا به ندرت شکسته می شوند و راندمان بیشتری نسبت به رادهای برندهای دیگر دارند .  

آیا شما هم نیاز دارید که راد حفاری جنس خوب با بهترین برند رو استفاده کنید ؟

پس همین الان با شرکت persian-madan  تماس بگیرید و بهترین نوع راد حفاری را سفارش دهید . شرکت پرشین معدن با ارائه بهترین و مرغوب ترین نوع راد حفاری و اراده خدمات فوق العاده به مشتریان خود همه روزه پاسخگوی شما عزیزان است. با مدیریت حمید محسنی 09121856489

انواع راد حفاری شرکت پرشین معدن : 
 • راد 3 متری DTH 76 mm
 • راد 3 متری T38 اطلس کوپکو
 • راد 3.60 متری T38 اطلس کوپکو
 • راد کوپلینگ سرخود اطلس کوپکو 3.60 متری T45
 • راد کوپلینگ سرخود اطلس کوپکو 3.60 متری T38
 • راد کوپلینگ سرخود اطلس کوپکو 3.60 متری T51
 • راد اطلس کوپکو 4.30 متری T38 به R32
 • راد اطلس کوپکو 3.60 متری T38 به R32

خرید محصولات مرتبط :

سرمته حفاری

شانگ حفاری

کوپلینگ حفاری