معادن و مواد معدنی :

زیر بنای اقتصاد و صنعت هر جامعه را تشکیل میدهد. بشر از همان آغاز آفرینش خود ودر طول تاریخ ، بر حسب نیازمندیها وشناخت ، از معادن و مواد معدنی استفاده کرده است . اکنون نیز انسان ، ازتمام معادن و مواد معدنی به حالت وشیوهای گوناگون بهره برداری مینماید ، به بیانی دیگر همین معادن و مواد معدنی هستند که پایه واساس تمدن را تشکیل میدهند . زمینه های کاربردی ومصرفی مواد معدنی را میتوان به اختصار وبدین گونه بر شمرد.

از مواد معدنی در کجاها استفاده می شود :

  • در مصالح ساختمانی ( آجر، آهک ، آهن ، سیمان ، گچ ، شن وماسه ، کاشی ، شیشه ، رنگها ، لوله ، شیر آلات و… )
  • در زمینه کشاورزی ( کودهای شیمیائی ، قطعات ماشین های کشاورزی وسموم دفع آفات و…..)
  • در کار جاده سازی ( شن وماسه ، سنگ ها ، قیر ، سیمان ، آرماتور ، ماشین های راه سازی و….)
  • در زمینه صنایع سبک و سنگین ( انواع فلزات و آلیاژهای آنها ، انرژی زاها یا انواع هیدروکربنها ، دیرگدازها ، مواد ساینده ، کانیهای فلزی و….)
  • در زمینه لوازم التحریر ( گرافیت ، گچ ، وماد پرکننده کاغذ و….)
  • سرانجام در صنایع شیمیائی و الکترونیک که اهمیت سترگ مواد کانی و مصرفی را بهتر میتوان دریافت .

علم معدنکاری :

از آنجا که جمعیت انسانها در حال افزایش است و میزان مواد معدنی هم پیوسته افزایش می یابد ، نیاز به علم معدنکاری بیشتر احساس و درپی این نیاز مطالعات در این زمینه گسترده شده و این شاخه از علم رشد فزاینده ای داشته است . اگر بخواهیم این علم یا فن را یک تقسیم بندی کلی کنیم به دوزیر شاخه:

  1. اکتشاف 
  2. استخراج این عمل میسور است .

پرشین معدن با فروش برترین نوع تجهیزات حفاری ( سرمته حفاریکوپلینگ حفاری و  غیره … ) معادن و تونل و سد و راهسازی با بهترین برندهای دنیا در خدمت شماست . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .